9 монет

Є 9 монет. Є одні ваги. Терези звичайні, лабораторні (чашкові). Одна з 9 монет є легшою, ніж всі інші. Як визначити яка монета є легшою? Монети на вагах можна зважити лише 2 рази.

Відповідь:
[hidepost]
Розділимо 9 монет по 3 монети у купці. Дві з 3-х купок покладемо на різні сторони терезів. Якщо терези не переважили в одну зі сторін, то виходить, що вага монеток є рівною, отже, легка монета залишилася в незваженій 3-їй купці. З 3-ма монетами, що залишилися, вчиняємо так само. Зважуємо дві монети. Якщо їхня вага виявилася рівною, то легкою буде незважена монета.
[/hidepost]

Позначки:
Copyright 2024. All rights reserved.

Опубліковано 29 Жовтня, 2012 admin в категоріі "Задачі про монети

6 COMMENTS :

  1. By Алексей on

    Легко. взвешивают три и три монеты, если одинаково показывает на весах – значит более лёгкая монета в третей кучке из трёх монет, если при взвешивании весы показали неравенство – то лёгкая монета в одной из кучек первого взвешивания. При втором взвешивании берутся любые две монеты кучки в которой лёгкая монета. если равенство на весах – то лёгкая монета третья, если неравенство – то лёгкая монета сразу видна 🙂

  2. By віка on

    Зважити кожну монетку.Бо якщо ззважитм кожну із девяти монеток ми взаємо яка із цих монето най легша за вмі монетки які присутні у задачці.

  3. By Олександр on

    Три курки по три розкладаємо. Беремо дві довільні зважуємо…Далі зрозуміло всім…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *