Загадка зниклого квадрата

Загадка зниклого квадрата

На малюнку зображено дві фігури. Кожна з фігур складається з одних і тих же деталей. Порядок розташування деталей, як відомо, не впливає на загальну площу фігури. Куди пропав квадратик на нижньому малюнку?

Загадка зниклого квадрата
Загадка зниклого квадрата

 Відповідь:

[hidepost]Ключем до загадки є те, що жодний із 13х5 «трикутників» не має ту ж саму площу, що й площа їх складових.

Сумарна площа чотирьох фігур (жовтої, червоної, синьої та зеленої) становить 32 одиниці площі, але довжини сторін трикутників 13 та 5, що відповідно становить 32,5 квадратних одиниць. Відношення катетів синього трикутника 5:2, а червоного 8:3. За ознакою подібності прямокутних трикутників випливає що ці трикутники не подібні, а значить мають різні відповідні гострі кути. Отже, видимі складені «гіпотенузи» великих «трикутників», насправді є ламаними.

«Гіпотенузи» 13?5 «трикутників» насправді є ламаними лініями,які утворюють паралелограм

Кут нахилу гіпотенуз червоного та синього трикутників до гіпотенузи 13х5 трикутника дуже малий і його важко помітити неозброєним оком. Але якщо приглядітись, то видно, що точка стику гіпотенуз червоного та синього трикутників, формує тупий кут, що трішки вигнутий вгору (назовні) нижнього «трикутника» і тупий кут вигнутий вниз (всередину) верхнього «трикутника». Якщо накласти «гіпотенузи» обох фігур, то утвориться паралелограм, площею рівною одному квадратику.[/hidepost]

Позначки:
Copyright 2024. All rights reserved.

Опубліковано 13 Лютого, 2012 admin в категоріі "Логічні задачі

1 COMMENTS :

  1. By Тарас on

    Гипотенуза на верхнем рисунке ломаная линия вогнутая в середину “треугольника”, а на нижнем рисунке наружу, из-за этого и получается разница в площадях. Это происходит, потому что синий и красный треугольник не являются подобными.
    Излом гипотенузы, на глаз незаметен, но площадь 1х1 добавляет по всей длине:)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *